Sfejsowani. Jak media społecznościowe wpływają na nasze życie, emocje i relacje z innymi?

Sfejsowani. Jak media społecznościowe wpływają na nasze życie, emocje i relacje z innymi?

Na uczelnianych korytarzach, przed przejściami dla pieszych, w kawiarniach i na przystankach – wszędzie widzimy osoby w różnym wieku, wpatrzone w ekrany swoich smartfonów. I regularnie na to narzekamy. Sami co prawda również bez ustanku korzystamy z internetu i portali społecznościowych, a jednak przyzwyczailiśmy się do myślenia, że stanowią one dla nas przede wszystkim zagrożenie. Dr Ewa Woydyłło – Osiatyńska zdradziła, że przygotowując się do wykładu na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania sama także zaczęła od opracowywania listy zagrożeń. Szybko doszła jednak do wniosku, że jest to podejście niewłaściwe. Co prawda trudno po aptekarsku stwierdzić, ile dobrego, a ile złego przynosi nam internet, ale jej zdaniem oba te obszary są porównywalne. A więc: życie online ma tyle samo wad co zalet. Albo inaczej: ma tyle samo zalet co wad!

Jak radzić sobie z konfliktami? - Relacja zdjęciowa

17 stycznia 2020 r. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyły się warsztaty pt. "Jak radzić sobie z konfliktami?". Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z zajęć. 

O języku serca i Porozumieniu bez Przemocy – za nami pierwsze z warsztatów w ramach cyklu „Sztuka Relacji”

Czy istnieje możliwość zaspokojenia potrzeb wszystkich osób zaangażowanych w konflikt? Co robić z emocjami, które „zalewają” nas w przypadku sporu z bliską osobą? Jakie sformułowania i postawy blokują porozumienie i generują konflikty? Między innymi nad tymi zagadnieniami zastanawiali się studenci uczestniczący w warsztacie „Jak radzić sobie z konfliktami?”, który odbyły się 17 stycznia br. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
W przypadku braku akceptacji naszej polityki prywatności mogą przestać działać niektóre funkcje strony.